OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25. niedziela zwykła – 20 września 2020 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła, ewangelisty,
  w środę – wspomnienie św. o. Pio.
 2. Dzisiaj przypada nasza niedziela finansowa. “Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.
 3. Od jutra do soboty przyjmujemy zapisy uczniów kl. 7 do bierzmowania. Proszę zgłosić się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przygotowanie do bierzmowania odbywa się zawsze w parafii zamieszkania rodziców ucznia.
 4. Chór Pueri Cantores Sancti Joseph (przy parafii św. Józefa - os. Kalinowe 5) ogłasza nabór i zaprasza we wrześniu na przesłuchania chłopców szkoły podstawowej z klas 2 – 8, we wtorki i piątki w godz. 19:15-20:45, w soboty w godz. 9:00-11:00. Więcej informacji w gablocie.
 5. W zakrystii można złożyć podpis poparcia dla projektu zmiany ustawy postulowanej przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Stop LGBT”.
 6. Tygodnik “Niedziela” zamieszcza dziś artykuły o prześladowaniach współczesnych chrześcijan i o udanym małżenstwie. “Gość Niedzielny” pisze o agresji na Polskę 17 września 1939 r. i o miłości, która płacze. Zapraszamy!
 7. 'Bóg zapłać!' parafianom z ul. Kownackiej, Płomyczka, Jasia i Małgosi, Jagiełły za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 23 września, a za Waszych zmarłych 30 września o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian ul. Mortkowicz-Olczakowej. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.