OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. niedziela zwykła – 13 września 2020 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej;
  w piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 2. Od jutra będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2021, po Mszy św. lub w kancelarii. Proszę przygotować czytelną kartkę z podaniem swoich intencji oraz z proponowaną datą i godziną, co ułatwi zapis.
 3. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza pragnących uwielbiać tajemnicę Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 17:00, w kościele.
 4. W ramach odpustu mogilskiego jesteśmy zaproszeni w piątek o godz. 18:00 do Sanktuarium Krzyża w Mogile.
 5. W piątek o godz. 18:30 Msza św. dla niesakramentalnych związków małżeńskich.
 6. Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rodzinną wyprawę rowerową na dystansie 20 km, na Kopiec Krakusa, w sobotę 19 września. Wyjazd o godz. 9:00 z parkingu parafialnego. Niepełnoletni muszą posiadać zgodę opiekunów. Więcej na plakacie.
 7. Przyszła niedziela to nasza niedziela finansowa. Prosimy, aby na kopertach podać adres ofiarodawcy. 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary składane na nasz kościół.
 8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz 19:00, nabożeństwo fatimskie z procesją.
 9. Tygodnik “Niedziela” wyjaśnia stanowisko Kościoła wobec LGTB i podkreśla, że szacunek dla człowieka nie oznacza akceptacji ideologii gender, która jest bardzo groźna dla życia społecznego. W zakrystii można złożyć podpis poparcia dla projektu zmiany ustawy postulowanej przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Stop LGBT”. Brońmy dzieci i młodzież przed deprawacją.
 10. 'Bóg zapłać!' parafianom z ul. Czerwonego Kapturka, Bacewiczówny i Porazińskiej za troskę o świątynię w minionym tygodniu i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 16 września, a za Waszych zmarłych 23 września o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kownackiej, Płomyczka, Jasia i Małgosi, Jagiełły. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.