OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2. niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020 r.

  1. W dniu dzisiejszym wspominamy św. Jana Bożego, patrona ks. prałata Jana Głoda. Drogiego Solenizanta polecamy Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Pamiętamy też o Paniach, w Dniu Kobiet.
  2. Dziś o godz. 17:00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Jutro rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje wielkopostne dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Poprowadzi je ks. Adam Podbiera. Zapraszamy na godz. 19:00 wszystkich, których ta sytuacja dotyczy.
  4. W tę środę, nowenna będzie przed Mszą św. wieczorną.
  5. W tym tygodniu, spotkania kandydatów do bierzmowania mają charakter celebracji. Uczestniczą oni obowiązkowo w nabożeństwie drogi krzyżowej.
  6. W piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa o godz.: 7:30, 15:00, 16:30 (dla dzieci) i 18:30 (dla młodzieży).
  7. W przyszłą niedzielę przypada niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
  8. Dla pomniejszenia ryzyka zachorowań na koronawirusa, zostają odwołane w budynkach parafialnych, na czas nieokreślony, spotkania wszystkich grup i duszpasterstw. Zachęcamy do spotkań w małych grupach, w domach prywatnych. Natomiast osoby, które bardzo kaszlą i kichają prosimy o pozostanie w domu. Niech jednoczą się z obecnymi w świątyni przez komunię duchową. Jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Chrystusem, jakie daje nam Komunia św., lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Obecni w kościele, przyjmują w okresie pandemii Komunię św. wyłącznie na rękę. Więcej w dzisiejszej gazetce.
  9. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 2, 3. 4 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 11 marca, a za Waszych zmarłych 18 marca o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Wzgórzach bl. 5, 6, 7. Kościół sprzątamy jutro od godz. 20:00 (ze względu na rekolekcje) i w sobotę od godz. 7:30.