OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 7 czerwca 2020 r.

  1. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30, ks. bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Niech umocnieni mocą z wysoka, pomyślnie zdają szkolne egzaminy końcowe i co ważniejsze egzamin z porządnego życia chrześcijańskiego.
  2. Dzisiaj przypada 33 rocznica poświęcenia naszego kościoła.
  3. Grupa 'Nadzieja' dla osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie i w separacji spotyka się na nabożeństwie we wtorek o godz. 19:00 w górnym kościele.
  4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). O godz. 11:00 Msza św. i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z uwagi na procesję nie ma Mszy św. o godz. 12:30. Zapraszamy panów do baldachimu, asysty do ferertonów i chorągwi, dziewczynki sypiące kwiaty, panie ze świecami i w strojach regionalnych, ministrantów i lektorów. Podczas procesji utrzymujemy bezpieczny dystans między osobami.
  5. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła, po Mszy św. o godz. 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją, po Mszy św. o godz 19:00.
  7. Tygodnik “Gość Niedzielny” zamieszcza artykuł o duchowej procesji Bożego Ciała.
  8. W związku z trudną sytuacją materialną wielu osób informujemy, że Caritas Archidiecezji Krakowskiej dysponuje bezpłatną pomoca żywnościową z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc przysługuje osobom, których miesięczne dochody nie przekraczają 1402 zł w przypadku samotnie gospodarujących lub 1056 zł na osobę w rodzinie. Aby skorzystać z pomocy należy udać się do MOPS po stosowne skierowanie i zgłosić się do punktu Caritas w Brzegach.
  9. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 18, 19, 23, 24 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 10 czerwca, a za Waszych zmarłych 17 czerwca o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z bl. 25, 26, 27, 28. Kościół sprzątamy jutro od godz. 19:00 i w sobotę od godz. 8:00.