OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.


 1. Kalendarz liturgiczny:
  poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła;
  środa – święto nawiedzenia NMP;
  czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  sobota – wspomnienie śś. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy .
 2. W środę, 31 maja o godz. 18:00 Msza św., a po niej zakończenie nabożeństw majowych wraz z procesją. Zapraszamy ministrantów i lektorów, panów do baldachimu, poczty sztandarowe, panie ze świecami, dzieci sypiące kwiaty.
 3. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16:45.
 4. W I czwartek od godz. 17:00 Godzina święta SHNSPJ i wspólnoty Krwi Chrystusa.
 5. W I piątek okazja do spowiedzi w godz. 6:30 – 8:00, 15:00 – 18:30 (przerwa 16:30 – 17:00). O godz. 16:00 – Msza św. z Komunią św. wynagradzającą. Oaza Domowego Kościoła zaprasza małżonków, którzy zawarli sakrament w czerwcu na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 19:30 w dolnym kościele. Wcześniej, o godz. 19:00 różaniec.
 6. Nabożeństwo 5. Pierwszych sobót oraz zmianka różańcowa jest w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00 w intencji Róż różańcowych.
 7. W sobotę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Szczegółowy program jest w gablocie i na stronie parafialnej.
 8. W sobotę o godz. 16:00 zapraszamy na stadion „Grębałowianki”, gdzie zostanie rozegrany Turniej Charytatywny w piłce nożnej na rzecz osób niepełnosprawnych. Wstęp wolny. Czeka wiele atrakcji! W turnieju wystąpi m.in. reprezentacja księży.
 9. W przyszłą gościć będziemy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, którzy podzielą się świadectwem o pracy na misjach. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia pamiątek z krajów misyjnych oraz wsparcia uczniów w Ghanie.
 10. Wspólnoty odpowiedzialne za przygotowanie poszczególnych ołtarzy na Boże Ciało prosimy o wcześniejsze sprawdzenie stanu technicznego dekoracji.
 11. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Kantorowickiej i Obwodowej za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 31 maja, a za Waszych zmarłych 7 czerwca o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kantorowickiej (od Geodetów do nr 1), Geodetów z przyległymi oraz Łąckiej. Kościół sprzątamy w poniedziałek o godz. 19:00 i w sobotę o godz. 8:00.