OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5. niedziela wielkanocna – 15 maja 2022 r.

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe wyjątkowo będzie połączone z procesją fatimską po Mszy św. o godz. 19:00. Apel Jasnogórski na zakończenie procesji.
  2. Od jutra dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają “Biały tydzień” codziennie uczestnicząc w nabożeństwie majowym i Mszy św. Jest to ich podziękowanie Panu Jezusowi za dar Komunii świętej. Na jutrzejszym nabożeństwie nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  3. Grupa św. o. Pio spotka się w poniedziałek o godz. 18:30 w dolnym kościele na Eucharystii i modlitwach za przyczyną o. Pio.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z kl. 4 obchodzą rocznicę I Komunii św. Próba liturgiczna dla nich będzie w środę o godz. 16:00 w kościele.
  5.  W piątek o godz. 18:00 nabożeństwo i spotkanie duszpasterstwa niesakramentalnych związków małżeńskich. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym przy kapliczce.
  6. W sobotę o godz. 15:00 zapraszamy “na majówkę” Róże różańcowe oraz osoby pragnące wstąpić do Róż. Modlitwa różańcowa jest wielką siłą i wsparciem dla Kościoła. W programie nabożeństwo, konferencja i spotkanie w sali św. Jana Pawła II.
  7. W naszej archidiecezji trwa od ubiegłego roku peregrynacja ikony Świętej Rodziny, która nawiedza wybrane parafie. 24 maja 2022 (wtorek) ikona nawiedzi również naszą wspólnotę. Jest to przede wszystkim okazja do modlitwy i dziękczynienia za łaskę sakramentu małżeństwa, który jest “skutecznym znakiem obecności Chrystusa”. Przyszła niedziela będzie nas wprowadzała w tę peregrynację. Pragniemy też zebrać w przyszłą niedzielę dar do puszek dla Domu Samotnej Matki w Krakowie, prowadzonego przez naszą archidiecezję.
  8. 'Bóg zapłać!' rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 18 maja o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os Na Stoku bl. 11 i 12. Kościół sprzątamy w poniedziałek o godz. 18:30 i w sobotę od godz. 7:30.