OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. niedziela wielkanocna - 8 maja 2022 r.

 

 

1.         Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej (przeniesiona z niedzieli);

w piątek – wspomnienie NMP z Fatimy;

w sobotę – święto św. Macieja, apostoła.

2.         Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Niech ci, których Bóg wzywa z radością odpowiedzą na Jego zaproszenie. Informacja o Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej jest w gablocie.

3.         Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:45. Codziennie w maju o godz. 21:00 – Apel Jasnogórski.

4.         W środę we Mszy św. o godz. 18:00 wezmą udział kawalerowie i damy Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Jerozolimskiego.

5.         W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 dzieci z kl. 3 mają I Komunię św. Osoby niezainteresowane uroczystością prosimy o wybór innej Mszy św. w tym dniu, aby pozostawić więcej miejsca.

6.         W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Nabożeństwo wraz z litanią do NMP i procesją odprawimy po Mszy św. o godz. 19:00. W tym dniu wyjątkowo nie ma majowego o zwykłej porze.

7.         Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Zakopanego na Krzeptówki w dniu 16 maja 2022 r. Więcej informacji w gablocie.

8.         Do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (tj. do 12 czerwca) trwa w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Odszukaj swoją drogę do Chrystusa.

9.         Wideofilm z uroczystości bierzmowania jest do nabycia w zakrystii u pana kościelnego.

10.      Pod chórem można nabyć tygodniki katolickie: “Niedziela” i “Gość Niedzielny”. Miesięcznik, a w zakrystii majowy numer miesięcznika dla najmłodszych “Staś” oraz dla dzieci “Mały Gość”.

11.      'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Stoku z bl. 10, 10A, 10B, 10C, 10D za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 11 maja, a za Waszych zmarłych 18 maja o godz. 18:00. Jutro i pojutrze zapraszamy do generalnego sprzątania kościoła rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych.