OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11. niedziela zwykła – 12 czerwca 2022 r.

1.         Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy;

we wtorek - bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2.         Krew ratuje życie! Akcja honorowego krwiodawstwa dzisiaj w godz. 10:00 – 14:00 w ambulansie naprzeciw kościoła.

3.         Biuro Radia Maryja zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Ojczyzny, Radia, TV Trwam, księży i sióstr oraz ofiarodawców żyjących i zmarłych. Będzie możliwość złożenia ofiary do puszek. Zapisy na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 10.07.2022 przyjmuje Biuro Radia w niedzielę w godz. 7:30 – 11:00 oraz środę od godz. 17:00 i po Mszy św. wieczornej. Więcej informacji na plakacie.

4.         W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek Mszy św. świąteczny. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy. Zapraszamy panów do baldachimu, asysty do feretronów i chorągwi, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną, panie ze świecami, dorosłych i dzieci. Z uwagi na procesję nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 12:30.

5.         Przyszła niedziela jest naszą niedziela finansowa. W czerwcu rozpoczną się konieczne prace remontowo-malarskie. 'Bóg zapłać!' za wszelką pomoc w kopertach i na konto parafialne.

6.         W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie z procesją i litanią do Serca Pana Jezusa.

7.         Jak rozpoznać, czy moje dziecko jest uzależnione od smartfona? Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami wirtualnego świata? Bezpłatny poradnik dla rodziców pt. “Dzieci w wirtualnej sieci” jest w kruchcie.

8.         'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Stoku z bl. 15 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 15 czerwca, a za Waszych zmarłych 22 czerwca o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Stoku z bl. 16, 17, 18. Kościół sprzątamy w poniedziałek od godz. 19:00 i w sobotę od godz. 7:30.