OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30. niedziela zwykła – 24 października 2021 r.

  1. W dniu dzisiejszym obchodzimy jubileusz 40-lecia naszej parafii. Mszy św. dziękczynnej o godz. 12:30 przewodniczył będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz. Podczas tej uroczystości zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, pracujących także w naszej parafii.
  2. 'Bóg zapłać!' za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na nasz kościół. Sobotnia i dzisiejsza taca są przeznaczone na potrzeby misji świętych.
  3. Dziękujemy Panu Bogu za czas misji prowadzonych przez o. Krzysztofa Gajewskiego z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, które dzisiaj kończymy.
  4. W środę o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja, TVTrwam, ojców, sióstr, księży, ofiarodawców żyjących i zmarłych. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na dar ofiarny w grudniowej pielgrzymce do Torunia.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na “Korowód Świętych”. Uczestnicy przebierają się za swoich lub wybranych świetych patronów. Rozpoczęcie o godz. 10:30 przy scenie w Zielonym Jarze Wandy i przejście procesyjne do kościoła na Mszę św. o godz. 11:00. Animację i śpiewy prowadzi s. Agnieszka.
  6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki oraz Msze św. wypominkowe w kościele i na cmentarzu Grębałowskim 1 i 2 listopada.
  7. Dzisiejszy numer Tygodnika “Niedziela” zamieszcza artykuł na temat naszego jubileuszu. Zapraszamy!
  8. Jest już listopadowy numer miesięcznika dla najmłodszych “Staś”, do nabycia w zakrystii.
  9. Ostatnio w Polsce lawinowo rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Przypominamy o konieczności ścisłego zachowania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych i środkach transportu: obowiązkowe są maseczka, dezynfekcja i dystans sanitarny.
  10. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 36, 37, 38, 39 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 27 października, a za Waszych zmarłych 3 listopada o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Wzgórzach z bl. 40. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 7:30.