OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29. niedziela zwykła – 17 października 2021 r.

  1. Dzisiaj przypada nasza niedziela finansowa. Ukończyliśmy prace związane z odwodnieniem estakady. 'Bóg zapłać!' za wszelką pomoc.
  2. Rozpoczęliśmy misje święte, które prowadzi o. Krzysztof Gajewski, kapucyn. Jest to ważne wydarzenie, które odbywa się raz na 10 lat.
    W niedziele nauka misyjna jest na wszystkich Mszach św., a w dni powszednie o godz. 9:00, 17:00 i 19:00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się modlitewne przygotowanie do Eucharystii. Zaproście domowników i sąsiadów. W programie między innymi: w środę o godz. 17:00 Msza św. z nauką misyjną dla chorych i osób w podeszłym wieku, w czwartek i piątek o godz. 17:00 Msza św. z nauką misyjną dla dzieci i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Spowiedź misyjna będzie w środę i czwartek. W piątek dzień pokuty i przebłagania. W sobotę rano Msza św. za zmarłych, popołudniu błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt. Centralne nabożeństwo podwyższenia Krzyża i procesja ze świecami w sobotę o godz. 19:00. Szczegółowy program misji otrzymaliście do skrzynek pocztowych, jest także na stronie parafialnej. Poinformujcie, proszę, chorych w domach o codziennej transmisji online. Starajmy się licznie i owocnie uczestniczyć we wszystkich nabożeń-stwach.
  3. W czasie misji świętych nie ma nabożeństwa różańcowego, ani nowenny.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz 19:00 nabożeństwo fatimskie z procesją.
  5. Spotkanie grupy św. O. Pio, które odbywa się teraz w 3. poniedziałki miesiąca, z uwagi na nabożeństwa misji nie odbędzie się.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 ks. Kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej w 40. Rocznicę powstania naszej parafii. Podczas tej uroczystości zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  7. W zakrystii przyjmujemy na wypominki oraz Msze św. wypominkowe w kościele i na cmentarzu Grębałowskim 1 i 2 listopada.
  8. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 33, 34, 35 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 27 października, a za Waszych zmarłych 3 listopada o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Wzgórzach z bl. 36, 37, 38, 39. Kościół sprzątamy jutro po nauce misyjnej, czyli około godz. 20:15 i w sobotę od godz. 7:30.