OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada 2021 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  środę – świętych męczenników z Wietnamu: Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy;
  czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odpowiadając na apel biskupów organizujemy dzisiaj zbiórkę do puszek CARITAS na pomoc dla uchodźców.
 1. W poniedziałek, 22 listopada o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Intencje modlitewne proszę składać do skrzynki przy relikwiach.
 1. Różaniec za zmarłych odmawiamy od wtorku do soboty, o godz. 17:30.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent - czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia i na nasze ostateczne spotkanie z Chrystusem. Już dziś zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 6:30 i dodatkowo w środę o godz. 18:00.
 1. W zakrystii można otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne oraz świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, która w tym roku kosztuje 7 zł. Jest to nasz dar finansowy dla dzieci, które wspiera CARITAS Polska.
 1. W zakrystii jest także grudniowy numer miesięcznika „Staś” i „Mały Gość Niedzielny” (z lampionem w środku).
 1. Dziękujemy mieszkańcom bl. 43 os. Na Wzgórzach za troskę o świątynię i złożoną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 24 listopada, a za Waszych zmarłych 1 grudnia, o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Petofiego nr 4, 6, 8, 10, 12, 14. Kościół sprzątamy w poniedziałek o godz. 18:30 i w sobotę od godz. 7:30.