OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. niedziela wielkanocna – 25 kwietnia 2021 r.

  1. Dzisiaj przypada święto św. Marka ewangelisty – patrona ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolitę Krakowskiego i wszystkich jego imienników polecamy wstawiennictwu św. Marka w modlitwie.
  2. W czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. W tym dniu obchodzimy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
  3. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Niech ci, których Bóg wzywa do posługi miłości w Kościele, z radością odpowiedzą na to zaproszenie. Więcej o kapłaństwie, w dzisiejszej “Niedzieli”. Informacja o Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej jest w gablocie.
  4. Zapraszamy w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 na Msze św. w górnym i dolnym kościele.
  5. W sobotę o godz. 7:00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające 5. Pierwszych sobót do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmianka różańcowa.
  6. Nabożeństwo majowe odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:45.
  7. Do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (tj. do 30 maja) trwa w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Możliwość spowiedzi jest podczas każdej Mszy św. w dni powszednie i w niedzielę.
  8. Pod chórem można nabyć tygodniki katolickie: “Niedziela” i “Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci “Mały Gość”. W zakrystii jest nowy numer miesięcznika dla najmłodszych “Staś”. Zapraszamy!
  9. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Stoku z bl. 25, 26, 27 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 28 kwietnia, a za Waszych zmarłych 5 maja o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Stoku bl. 27A, jutro o godz. 18:30 i w sobotę o godz. 8:00.