OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Rocznica konsekracji kościoła – 6 czerwca 2021 r.

  1. Obchodzimy w tym tygodniu rocznicę konsekracji naszego kościoła. Pamiętamy o duszpasterzach, budowniczych i ofiarodawcach. Dziękujemy za tych, którzy się troszczą dzisiaj o potrzeby naszej świątyni. Aktualnie trwają prace w górnym kościele.
  2. W oktawie Bożego Ciała (tj. do 11 czerwca włącznie), po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła, połączoną z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy asysty oraz dziewczynki sypiące kwiaty.
  3. W środę o godz. 16:00 i 18:00 ks. bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z uwagi na obowiązujący limit sanitarny w kościele będą tylko bierzmowani oraz ich świadkowie. Pozostali uczestniczą na zewnątrz.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona w tym dniu wyjątkowo po Mszy św. o godz. 7:00, natomiast intencje nowennowe będą odprawione o godz. 18:00.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Duszpasterstwo osób stanu wolnego “Grupa 33” zaprasza w piątek kawalerów i panny na Mszę św. o godz. 18:00 w kościele NSPJ (os. Teatralne), potem o godz. 19:30 spotkanie w kawiarence “Nadzieja” przy Arce.
  7. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W kaplicy dolnego kościoła będziemy obchodzić odpust parafialny. Duchowe dary odpustu można uzyskać na zwykłych warunkach (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
  8. W przyszłą niedzielę akcja honorowego krwiodawstwa, w godz.10:00 – 14:00 w ambulansie obok kościoła.
  9. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Stoku z bl. 30, 30A, 31 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 9 czerwca, a za Waszych zmarłych 16 czerwca o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Stoku z bl. 35, 36, 37. Kościół dolny sprzątamy jutro od godz. 19:00 i w sobotę od godz. 8:00.