OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020 r.

  1. “Bóg zapłać!” tym, którzy wspierają parafię w trudnym dla nas okresie, przekazując datki na konto parafialne.
  2. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W pilnych sprawach proszę się zwracać do ks. Dyżurnego.
  3. Dziękujemy za sąsiedzką pomoc starszym i nie wychodzącym z domu,
    w niezbędnych zakupach.
  4. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., aż do odwołania. Zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje za pośrednictwem radia, TV i Internetu, lekturę Pisma świętego i rozważanie czytań liturgicznych.
  5. Obrzędy Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę będziemy transmitować “on line” z naszego kościoła o godz. 19:00 (link na stronie parafialnej). Na miejscu uczestniczą w nich wyłącznie księża i siostry zakonne, a wierni przez Internet.
  6. W Wielką Sobotę nie będzie w kościele, ani przy kapliczkach w Grębałowie, błogosławieństwa pokarmów. Prosimy, aby odmówić w domach błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Wielkanoc. Tekst tego błogosławieństwa znajduje się na stronie parafialnej, a w wersji papierowej także w kruchcie kościoła oraz w sklepach osiedlowych i w Grębałowie.
  7. Zapraszamy na naszą stronę parafialną, a tam znajdziecie więcej praktycznych informacji na czas przedświąteczny podczas epidemii.