OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci NSPJ w niedziele o godz. 16:45, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.
 2. Spotkanie grupy wsparcia 'Nadzieja' dla osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie i w separacji jest we wtorek o godz. 18:30, na plebanii.
 3. W II piątek miesiąca o godz. 18:30 Eucharystia i spotkanie Duszpasterstwa Osób Stanu Wolnego 'Grupa 33', w dolnym kościele. Zapraszamy!
 4. W tym tygodniu przypada rocznica święceń kapłańskich ks. Mirosława i ks. Marcina, których polecamy Waszej modlitwie.
 5. W sobotę Dzień Wzgórz Krzesławickich.
  Zaprasza MDK Fort 49 “Krzesławice”. Więcej na plakacie.
 6. Przyszła niedziela to niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za ofiary przeznaczone na prace remontowe. Jutro kamieniarze rozpoczną montaż nakryw na estakadzie.
 7. W przyszłą niedzielę akcja honorowego krwiodawstwa, w godz.10:00 – 14:00 w ambulansie naprzeciw kościoła.
 8. Za tydzień, 16 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii Marka Kędziorka, promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który przybliży nam jego osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy św. będzie można obejrzeć wystawę o błogosławionym męczenniku oraz nabyć płyty z oryginalnym nagraniem homilii ks. Jerzego.
 9. Nabożeństwo fatimskie z procesją w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz 19:00.
 10. 16 czerwca kończy się akcja pomocy szpitalom na misjach “Opatrunek na ratunek”. Dotychczasowym ofiarodawcom dziękujemy, a chętnych zapraszamy do udziału.
 11. Zbliża się procesja Bożego Ciała ulicami osiedla. Ołtarz IV przygotowują w tym roku mieszkańcy ul. Grębałowskiej (od nr. 64 do Kocmyrzowskiej), Przymiarki, Florkowskiego, Luborzyckiej, Płaskiej, Ks. Hyca, Kamberskiego, Korohody i Fregee’go. Grupy odpowiedzialne za przygotowanie poszczególnych ołtarzy, prosimy o wcześniejsze sprawdzenie stanu technicznego poszczególnych elementów ołtarza i dekoracji.
 12. Ze względu na zmianę terminu zakończenia roku szkolnego z piątku na środę przed Bożym Ciałem, informujemy, że Msze św. z godz. 9:00 i 11:00 z dnia 21 czerwca zostaną odprawione o tej samej porze, ale w środę 19 czerwca.
 13. Pod wieżą można nabyć książkę “Czas przeczytać Biblię i powiem ci, jak to zrobić” w promocyjnej cenie 30 zł.
 14. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Olczakowej za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 12 czerwca, a za Waszych zmarłych 19 czerwca o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Poniatowskiego i Samozwaniec. Kościół sprzątamy jutro od godz. 19:00 i w sobotę od godz. 8:00.