7 

Witamy!

Witamy na stronie internetowej tygodnika parafialnego "Wzgórza w blasku miłosierdzia" parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Wzgórza Krzesławickie.

Tygodnik jest skierowany głównie do naszych parafian, chociaż ukazuje się również w innych stronach internetowych. Wydawany jest przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Tygodnik ukazuje się również jako gazetka drukowana co tydzień, w nakładzie 2000 szt, i jest udostępniana za darmo.

W treści gazetki co tydzień znajduję się podstawowe materiały: krótkie wprowadzenie do niedzieli, czy święta, artykuł nawiązujący do treści ewangelii lub czytań na dany dzień, informacje z parafii, ogłoszenia parafialne. Treść urozmaicana jest różnymi modlitwami, opowiadaniami, wierszami, ciekawostkami, sentencjami, itp.

Osobnym wydaniem – załącznikiem jest Liturgia Mszy św. na daną niedzielę, czy święto wraz z homilią.

Zachęcamy czytelników do korzystania z naszego wydania. Prosimy o komentarze, uwagi i sugestie do naszych publikacji. Prosimy o przesyłanie nam swoich materiałów, opowiadań, sprawozdań, zdjęć, informacji o ciekawych wydarzeniach tych co były lub tych co mają nastąpić.

Pozdrawiamy wszystkich.

 


 

3
 

 

 

17 III 2019 r. C.

 

II Niedziela

 

Wielkiego Postu

 

 

Niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, zwycięstwa Miłości nad grzechem, w którym wciąż jesteśmy zanurzeni. Ofiara Chrystusa na drzewie krzyża uwalnia nas spod władzy złego ducha, jednoczy nas z Bogiem i gwarantuje wieczne zbawienie w Królestwie Niebieskim.

By jednak móc w pełni skorzystać z owoców miłości Boga do człowieka, musimy przyjąć Jego zaproszenie, do nawrócenia i przemiany własnego życia. Wielki Post, który w Kościele obecnie przeżywamy jest dobrym czasem, aby poprzez post, modlitwę i jałmużnę odpowiedzieć pozytywnie na Boże zaproszenie.

Jako Boże dzieci, prośmy o miłosierdzie Boga.


 

2

 

 

 Aktualności  >>>  czytaj

Liturgia Mszy św.  >>>  czytaj

Ogłoszenia duszpasterskie   >>>  czytaj 

 

 

 
  Komentarz do Ewangelii

Daję Słowo ...

 

 

Wielki Post 2019 r.

video - rekolekcje

część 1 - kliknij tutaj    część 2 - kliknij tutaj    część 3 - kliknij tutaj

część 4 - kliknij tutaj    cześć 5 - kliknij tutaj   część 6 - kliknij tutaj

część 7 - kliknij tutaj    część 8 - kliknij tutaj    część 9 - kliknij tutaj

część 10

 

 

 

 

 odwiedź stronę:   grebalow-krakow.pl