OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

1.      Kalendarz liturgiczny:

we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży;

w piątek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

2.      Dzisiaj przypada niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za wszelkie ofiary na nasz kościół.

3.      Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19:00 nabożeństwo fatimskie z procesją.

4.      We wtorek wyruszy pielgrzymka parafialna do Szczyrzyca. Odjazd z parkingu o godz. 8:30.

5.      Spotkanie kandydatów na ministrantów będzie w najbliższy wtorek o godz. 17:00, w sali na plebanii. Zapraszamy chłopców od klasy III szkoły podstawowej.

6.      Biuro Radia Maryja zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Ojczyzny, RM i TV Trwam, ojców i księży, ofiarodawców żyjących i zmarłych. Po Mszy św. zbiórka do puszek.

7.      W czwartek, dnia 20 września, jesteśmy zaproszeni na odpust do Mogiły o godz. 18:00. Przed Mszą św. na Placu św. Jana Pawła II jest odprawiana droga krzyżowa o godz. 17:00. Zapraszamy do licznego udziału!

8.      Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek na modlitwę w kościele o godz. 17:00

9.      W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 15:00 Msza św. i adoracja eucharystyczna do godz. 18:00. O godz. 18:00 w górnym kościele Eucharystia i spotkanie grupy św. o. Pio. O godz. 18:00 w dolnym kościele Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Osób Żyjących w Niesakramentalnych Związkach Małżeńskich.

10.    Na rowerach z ks. Piotrem do Paulinów na Skałce. Wyjazd w sobotę o godz. 9:15. Więcej informacji na plakacie.

11.    W sobotę, 22 września, o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Prośby o modlitwę przez jego wstawiennictwo proszę składać do czwartku włącznie, do skrzynki przy chrzcielnicy.

12.    Osoby, które chcą korzystać z pomocy żywnościowej w ramach programu FEAD proszone są o dostarczenie do parafialnego zespołu CARITAS skierowania wydanego przez MOPS. Żywność ędzie wydawana w poniedziałki i środy w godz. 9:00 – 11:00.

13.    Ze względu na stan zdrowia, pani Helena dotychczas opiekująca się kościołem, kończy swoją pracę. Dziękujemy za lata posługi. Jednocześnie poszukujemy osoby na jej miejsce, która kochałaby kościół i podjęła się koordynacji jego sprzątania. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem w środę w kancelarii, w godzinach urzędowania.

14.    Uwaga młodzież z kl. 7! Zapisy do grup przygotowujących się do bierzmowania rozpoczynają się jutro i trwają tylko do soboty, w kancelarii, w godzinach urzędowania. Należy przynieść indeks oraz zaświadczenie o ukończeniu przygotowania w poprzedniej klasie. Zasadą jest, że młodzież uczestniczy w przygotowaniu w parafii zamieszkania swoich rodziców.

15.    'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Stoku z bl. 22, 23, 24 zatroskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 19 września, a za Waszych zmarłych 26 września o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Stoku bl. 23A i24A. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.