OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30. niedziela zwykła – 28 października 2018 r.


 1. 'Bóg zapłać!' za ofiary złożone w niedzielę finansową na nasz kościół.
 2. Dodatkowa spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym jest w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 16:30 – 18:00.
 3. W czwartek, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 19:00. Na cmentarzu Grębałowskim Msza św. wypominkowa o godz. 12:00, a o godz. 15:00 – procesja z modlitwą za zmarłych. Zapraszamy młodzież na procesję różańcową na cmentarzu, początek o godz. 18:00 przy kaplicy. Proszę przynieść świece.
 4. W piątek, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. o godz.: 6:30; 8:00; 16:00 i 19:00. Dodatkowo Msza św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 10:00 i 12:00.
 5. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 i 2 XI mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych. W dniach 1 – 8 XI za pobożne nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust za dusze w czyśćcu.
 6. Msze św. zbiorowe za zmarłych 1 i 2 XI, odprawiane w naszym kościele oraz na cmentarzu Grębałowskim oraz wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii, na czytelnie wypełnionych kartkach.
 7. Od poniedziałku zapraszamy na wspólny różaniec za zmarłych o godz.
 8. Małżonków, szczególnie tych którzy zawarli sakrament w listopadzie, Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Mszę św. połączoną ze specjalnym błogosławieństwem w I piątek o godz. 19:30, w dolnym kościele. O godz. 19:00 różaniec za zmarłych.
 9. W I sobotę o godz. 7:00 Msza św. z modlitwą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo pięciu I sobót z 15. minutowym rozważaniem. Wspólny różaniec przed Msza św. Zmianka różańcowa będzie w I sobotę, bezpośrednio po Mszy św. w intencji Róż i porannym nabożeństwie.
 10. W sobotę o godz. 16:00, na plebanii, spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 – rozstrzygnięcie konkursu różańcowego dla dzieci.
 12. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Stoku z bl. 30, 30A i 31 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 31 października, a za Waszych zmarłych 7 listopada o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z os. Na Stoku bl. 35, 36, 37. Kościół sprzątamy jutro od godz.
 13. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.

Odpust

jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy już odpuszczone.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

• Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, także powszedniego (zdecydowana wola odrzucenia wszelkiego zła)

• Stan łaski uświęcającej (spowiedź sakramentalna)

• Przyjęcie Komunii świętej

• Odmówienie modlitwy (np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Mario") zgodnie z intencjami Ojca Świętego

• Wykonanie czynności związanej z odpustem.

Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych. Odpust ten, połączony z nawiedzeniem cmentarza i modlitwą za zmarłych, jest w dniach 1-8 listopada zupełny, w inne dni roku cząstkowy. Przez taki dar - po spełnieniu warunków uzyskania odpustu - ofiarodawca może zyskać dla siebie odpust zupełny w godzinie swojej śmierci.

Spowiedź, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione w ciągu kilku dni przed lub po wykonaniu czynności, z którą związany jest odpust; jednak między tymi elementami musi istnieć związek.

Zmianka różańcowa w I soboty

Od listopada terminem zmianki dla Róż różańcowych będzie I sobota miesiąca. Wspólny różaniec przed Mszą św. poranną. Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 7:00 w intencji Róż oraz nabożeństwie pierwszych sobót. Prosimy zelatorów o poinformowanie członków Róż o tej decyzji, podjętej na spotkaniu z Różami w kościele dnia 7 października 2018 r.

Ks. Piotr, opiekun Róż różańcowych