Ojczyzno, nie zapomnę Ciebie.

            W sobotę 13 października o godz. 19.30 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Koncert „Ojczyzno, nie zapomnę Ciebie”. Koncert ten odbędzie się w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich.

Wykonawcami będą cztery młodzieżowe zespoły; Słoweńska Orkiestra Smyczkowa i Chór Mieszany Kolegium św. Stanisława z Lublany oraz Orkiestra Symfoniczna i Chór Chopiniada z POSM II im. F. Chopina w Krakowie. Zespoły te od kilku lat współpracują w ramach międzynarodowego projektu Erasmus. Niecodzienną sytuacją będzie fakt, że podczas koncertu wystąpi trzech dyrygentów: Damijan Močnik, Marek Hampel, Marceli Kolaska oraz trzech solistów: sopran Magdalena Pilarz-Bobrowska, baryton Miha Zupanc Kovač i organista Marek Walczak.

            W 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Z tej okazji w całym kraju obchodzimy jubileusz tego wydarzenia. Również organizatorzy powyższego cyklu pragną włączyć się w te obchody.

Ramy koncertu stanowią dwa historyczne Hymny Bogurodzica, którą usłyszymy w wersji instrumentalnej i Gaude Mater Polonia. Wartym zauważenia, zwłaszcza w kontekście jubileuszu, jest utwór na Chór i organy, polskiego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego „Ojczyzna”.

Jednak centralnym punktem programu jest, wykonywana przez połączone zespoły i solistów, Msza dziecięca angielskiego kompozytora i dyrygenta Johna Ruttera.                                      

Wstęp wolny, zapraszamy.