OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 13 maja 2018 r.


  1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w niedziele o godz. 16:45, a w dni powszednie o godz. 17:30. Codziennie w maju o godz. 21:00 - Apel Jasnogórski.
  2. Jutro przypada święto św. Macieja, apostoła -patrona ks. Macieja Winiarskiego, którego polecamy pamięci w Waszej modlitwie.
  3. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika – głównego patrona Polski.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 15:00 Msza św. i adoracja eucharystyczna do godz. 18:00. O godz. 18:00 w górnym kościele Eucharystia i spotkanie grupy św. o. Pio. O godz. 18:00 w dolnym kościele nabożeństwo i spotkanie Duszpasterstwa Osób Żyjących w Niesakramentalnych Związkach Małżeńskich.
  5. W przyszłą niedzielę przypada niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
  6. W niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Prosimy, aby pozostawić na tych Mszach miejsce dla rodzin i gości, wybierając w tym dniu Mszę św. o innej porze.
  7. Trwa zbiórka środków opatrunkowych dla szpitali na misjach. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom i zapraszamy do składania dalszych opatrunków do kosza w prawej nawie.
  8. Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 “Krzesławice” i Rada Dzielnicy XVII organizują w dniach 26-27 maja br. Muzyczne Warsztaty Gospel. Pasjonatów śpiewu serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach i prosimy o kontakt z MDK Fort 49 „Krzesławice”. Więcej informacji:Warsztaty zwieńczy koncert finałowy 27 maja 2018 roku, o godz. 19:00 na dziedzińcu MDK Fort 49 „Krzesławice”, w którym wystąpią : Piotr Łopaciński z zespołem pod kierunkiem Szymona Markiewicza oraz uczestnicy warsztatów. Wstęp wolny.
  9. Informujemy, że od niedzieli 3 czerwca będziemy przyjmować intencje mszalne na rok 2019.
  10. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Henryka Brodatego, Władysława IV, Jana Olbrachta i Kazimierza Jagiellończyka za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 16 maja, a za Waszych zmarłych 23 maja o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian z ul. Kazimierza Sprawiedliwego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Wstydliwego i Leszka Białego. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30. Na niedzielę przygotowują kościół rodzice dzieci pierwszokomunijnych.