OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4. niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.


  1. 'Bóg zapłać!' za ofiary złożone w niedzielę finansową na nasz kościół.
  2. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można otrzymać w zakrystii. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są pod wieżą oraz w kruchcie kościoła.
  3. Ostatnie Roraty, z rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejszy lampion oraz rozdaniem nagród roratnich, będą w poniedziałek o godz. 6:30. Po Roratach kapłani pragną w kościele podzielić się z wiernymi opłatkiem. Zapraszamy!
  4. Jutro Wigilia. Na początku wieczerzy przeczytajmy fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu i pomódlmy się razem (teksty zamieszcza dzisiejsza gazetka). Zapraszamy na Pasterkę o północy.
  5. W Boże Narodzenie i św. Szczepana porządek Mszy św. niedzielny.
  6. Po Świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Proszę pobrać do własnego naczynia wodę święconą w przedsionku, po prawej stronie. Na stole stawiamy krzyż, świece, wodę święconą, Pismo święte. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty z religii. Na czas kolędy zwierzęta domowe zamykamy w odrębnym pomieszczeniu. O wizycie księdza uprzedzi wcześniej ministrant. W tym roku kolędę rozpoczynamy od os. Na Wzgórzach. Rozkład kolędy jest już zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  7. W okresie kolędowym kancelaria w soboty jest nieczynna.
  8. W czwartek, 27 grudnia, w cyklu: Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, zapraszamy na Koncert kolęd o godz. 19:00. Wstęp wolny.
  9. 'Bóg zapłać!' parafianom os. Na Wzgórzach z bl. 2, 3, 4 za troskę o świątynię i przekazaną ofiarę. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 2 stycznia, a za Waszych zmarłych 9 stycznia o godz. 18:00. W tym tygodniu zapraszamy parafian os. Na Wzgórzach z bl. 5, 6, 7. Kościół sprzątamy jutro, wyjątkowo od godz. 8:00 i w sobotę od godz. 8:00.