2020-10-11 - Ogłoszenia duszpasterskie na 11 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28. niedziela zwykła – 11 października 2020 r.

 1. Dzisiaj Dzień Papieski, zbiórka przed kościołem na “żywy pomnik” dla Jana Pawła II. Dziękujemy wolontariuszom i ofiarodawcom.
 2. Chłopców od kl. III wzwyż, ks. Patryk zaprasza w poniedziałek o godz. 17:00 na spotkanie dla kandydatów na ministrantów, w sali św. Dyzmy.
 3. Grupa wsparcia “Nadzieja” dla osób opuszczonych przez współmałżonka, samotnych po rozwodzie lub w separacji zaprasza na nabożeństwo we wtorek o godz. 18:45.
 4. Planowany wyjazd na czuwanie nocne na Jasnej Górze, z uwagi na zachorowania wśród 25. zakonników na COVID 19, zostaje odwołany. Będziemy czuwać na modlitwie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym kościele. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00, zakończenie Mszą św. o północy. Zapraszamy!
 5. W III piątek miesiąca o godz. 15:00 Msza św. i adoracja eucharystyczna.
  O godz. 18:30 w sali św. Dyzmy spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio.
 6. W piątek o godz. 18:45 w górnym kościele nabożeństwo i spotkanie Duszpasterstwa Niesakramentalnych Związków Małżeńskich.
 7. W sobotę, 17 października, ks. Piotr organizuje wycieczkę rowerową pn. “Skarby Plant Krakowskich”. Wyjazd o godz. 9:00 z parking parafialnego. Szczegóły na plakacie.
 8. W cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich zapraszamy w sobotę 17 października o godz. 19:00 na Koncert Papieski, w roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Wystąpią: żeński zespół wokalny Flores Rosarum oraz organista Filip Presseisen. Kierownictwo artystyczne Marek Walczak. Usłyszymy cztery antyfony maryjne, dopełnione polifoniczną muzyką wokalną oraz improwizacjami organowymi. Wstęp wolny.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Mariusza Tabulskiego OSPPE, który wygłosi słowo Boże i będzie zapraszał na neokatechumenalne katechezy dla młodzieży i dorosłych.
 10. O godz. 16:00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin, od Duszpasterstwa Niesakramentalnych Związków Małżeńskich.
 11. Po Mszy św. o godz 19:00 nabożeństwo fatimskie z procesją.
 12. Przyszła niedziela to niedziela finansowa. 'Bóg zapłać!' za ofiary przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Aktualnie trwają prace remontowe w dzwonnicy.
 13. 'Bóg zapłać!' parafianom ul. Kisielewskiego za troskę o świątynię w tym tygodniu. W Waszej intencji odprawimy Mszę św. 14 października, a za Waszych zmarłych 21 października o godz. 18:00. Zapraszamy parafian z ul. Rycerskiej, Wierzynka, Klemensa z Ruszczy, Jaskra. Kościół sprzątamy jutro od godz. 18:30 i w sobotę od godz. 8:00.